سفارش تبلیغ
صبا
دوستی پادشاهان و خیانتکاران، کمتر می پاید [امام علی علیه السلام]
 
دوشنبه 94 فروردین 31 , ساعت 1:15 عصر

 

انتخاب یک وب سرور مناسب یک تصمیم بسیار مهم و حیاتی در کسب و کار آنلاین میباشد. با توجه به این واقعیت وب سرور می تواند باعث پیشرفت یک کسب و کار و یا باعث از بین بردن یک کسب و کار شود. دو نوع از سرورها وجود دارند اول سرور وب هاستینگ مجازی و دوم سرور خصوصی مجازی.
از انجایی که چندین سالی است که وب هاستینگ مجازی تنها راه رفتن برای انتخاب یک وب سرور میباشد و یکی از دلایل محبوبیت این نوع میزبانی این است که انها پشتیبانی از فایل های لازم را انجام می دهند و اجازه آزادی عمل بیشتری نسبت به هر گونه میزبانی وب معمولی را به کاربران می دهند. اما در حال حاضر می توانید آزادی عمل بیشتر از هر زمان دیگر را با سرورهای مجازی خصوصی داشته باشید. با این حال سرورهای مجازی خصوصی را نباید با هاست خصوصی اشتباه گرفت چون این دو نوع کاملا متفاوت از یکدیگر میباشند.
در این مقال سعی خواهم کرد تفاوت بین هاست مجازی و سرور مجازی خصوصی را برای شما توضیح دهم علاوه بر این معایب و مزایای هر دو سرور را برای شما توضیح خواهم داد.
هاست مجازی
هاست مجازی نیز به عنوان وب هاستینگ به اشتراک گذاشته شده شناخته می شود که در انجا می توان یک سرور فیزیکی و مجموعه از برنامه های کاربردی نرم افزار با دیگر کاربران به اشتراک گذاشته می شود. هاستینگ مجازی در گذشته با توجه به ویزگی هایی که این نوع هاستینگ داشت مانند استقرار سریع منابع قوی و قیمت جذاب بسیار محبوب بود. یکی دیگر از مزایای ارائه شده توسط هاستینگ مجازی سرور قدرتمند و قابل اعتماد بودن و مدیریت حرفه ای آن بود که می توان آن را به راحتی و بدونه نیاز به داشتن مهارتهای پیشرفته فنی اداره و مدیریت کرد. در نتیجه استفاده از آن برای وب سایت های شخصی و کسب وکارهای کوچک و حتد وب مستر لایو ایده آل بود.
بزرگ ترین نقطه ضعف هاستینگ مجازی این است که سرور با کاربران دیگر به اشتراک گذاشته شده است و پیکربندی و حتئ کنترل آن توسط ادمینستریتور بود نه کاربر. در نتیجه هیچ کنترلی در دست کاربران نیست و در صورتی که کاربری نیاز به تنظماتی داشته باشد باید با مدیر تماس بگیرد تا آن تظیمات را برای او انجام دهد.
سرور مجازی خصوصی
سرور خصوصی مجازی در حال حاضر بدلیل دادن نتایج خوب و رضایت بخش بسیار محبوب میباشد. سرور خصوصی مجازی یک سرور میباشد که در روت به سرورهای متعدد اختصاصی تقسیم بندی شده است. و این فرد را قادر می سازد تا هزینه های اتصال به شبکه و سخت افزار و تعمیر و نگهداری سیستم را با دیگر مشتریان هاستینگ به اشترک بگذارد با حفظ انعطاف پذیری سرور و آزادی عمل برای هر کاربر.
مهمترین مزیت سرورهای مجازی خصوصی این است که انها اجازه کنترل کامل را به کاربران و مزایای امنیتی یک سرور اختصاصی را با هزینه بسیار پایین را در اختیار انها می گذارند. به این ترتیب کاربر می تواند دسترسی به روت مجازی، شبکه راه دور ، فایل های پیکربندی وب و دسترسی کامل CGI-BIN را داشته باشد. نه تنها این همچنین می تواند دسترسی به رمز عبور و ارسال ایمیل فایل های پیکربندی به کاربران را داشته باشد. بنابراین با در نظر گرفتن مزایای عالی سرور مجازی خصوصی می توان به این نتیجه رسید که این یک راه حل عالی برای کسب کار متوسط و کوچک با نیازهای پیچیده میباشد.
با این حال هیچ نقطه ضعفی با سرور مجازی اختصاصی وجود ندارد فقط نیاز به داشتن کمی دانش در بعضی برنامه ها به منظور کنترل و پیکربندی تنظیمات میباشد. توسط بعضی از شرکت های یک کتابچه راهنمای دقیق برای پیکربندی و کنترل سرور به کاربران ارائه داده می شود به این ترتیب کاربر دیگر نیاز به یاد گیری برنامه را نخواهد داشت.
حالا شما می توانید تصمیم بگیرید که چه سروری برای کار شما مناسب میباشد با این حال این بستگی به احتیاجات مورد نیاز کاربر و انذازه شبکه او دارد.
سورس و لینک:

شنبه 94 فروردین 29 , ساعت 3:6 عصر
همانند هر کسب و کار دیگری صنعت وب هاستینگ دارای تعداد کمی از ارائه دهندگان است که کار و کسب شما را تحت هر قیمتی می خواهند. انها براین باورند که می توانند هر چیزی را به شما تحت هر قیمت بفروش برسانند. بعضی آنها وب هاستینگ خود را با قیمت بالاتر صرفا به این دلیل که آنها فکر می کنند که می توانند شما را به پرداخت پول بیشتر قانع کنند. و بعضی دیگر که کم می باشند خدمات بیشتری با وب هاستینگ خود را ارائه می دهند تا بتوانند شما را راضی نگه دارند.
با این حال اکثریت ارائه دهنده گان خدمات وب هاستینگ ممکن است دلایل واقعی برای بالا و یا پایین بودن قیمت های وب هاستینگ خود داشته باشند. در این مقاله ما عوامل واقعی که می توانند بر روی قیمت وب هاستینگ تاثیر بگذارد را توضیح می دهم. آگاهی از این عوامل سردرگمی خیلی از شما را در برابر قیمت های متفاوت یک پکیچ هاستینگ را روشن می کنند.
1 – پشتیبانی هاستینگ: این شاید مهمترین عامل برای تعیین قیمت باشد. شرکت هاستینگی که ارائه دهنده پشتیبانی فنی پاسخگو و سریع در حل مشکلات را داشته باشد بنابراین دارای نسبت بالایی از کارکنان خوب و آموزش دیده میباشد. با توجه به هزینه های متحمل شده در حفظ تعداد زیادی از پرسنل پشتیبانی کارآمد آنها معمولا هزینه بیشتری از مشتریان خود دریافت می کنند. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب این اصل را باور ندارند و به طور کلی کسب و کار آنها هم زیاد دوام نخواهد داشت.
2 – شبکه وب هاست: اکثر شرکت های وب هاستینگ خود را در مراکز داده های مختلف در جهان قرار داده اند. برای یک شبکه با کیفیت بالا ( با قدرت و قابلیت اتصال سریع و قابل اعتماد ) شرکت وب هاست مجبور به پرداخت هزینه بیشتر به مرکز داده میباشد. و آنها به نوبه خود پکیچ های وب هاستینگ را مطالبه می کنند که سود منطقی را برای آنها حفظ کند.
3 – قدرت وب سرور: عامل دیگر سرعت سروری که وب سایت شما را میزبانی کرده است میباشد. دو پردازنده Dual Xeon می تواند صفحات را سریع تر و انجام عملیات ها را سریع تر از  P-IV انجام دهد. شرکت وب هاستینگی که کمتر برای سرورهای سریع و قابل اعتماد هزینه خرج کند شارژ کمتری از مشتریان خود می گیرد.
4 – از دست دادن فروش: گاهی اوقات شرکت های وب هاستینگ فروش خود را کمتر از قیمت پایه خرید مشتری خود می گذارند به این امید که باقی خدمات خود را در آینده به همان مشتری به قیمت خوب بفروش برسانند. به عنوان مثال بعضی از شرکت های قیمت یک پکیچ وب هاست خود را زیر قیمت پایه فروش مشتری می گذارند به امید فروش خدمات مانند طراحی وب سایت راه حل های تجارت الکترونیکی و بهینه سازی موتورهای جستجو و غیره. در حالی که با این کار مشتریان زیادی را به دلیل قیمت بی نظیر خود جذب می کنند ولی این کار مثل قمار میباشد و ممکن است نتیجه معکوس بدهد و کسب و کار خود را از دست دهند.
5 – امکانات وب هاستینگ: ویندوز و لینوکس و دیگر سیستم عامل های سرور دارای قیمت پایه متفاوتی میباشند. ویژگی های مانند پشتیبانی از پایگاه داده ها و JSP و زبان برنامه نویسی و پشتیبانی از SSL که از پکیجی تا پکیج دیگر متفاوت میباشد. شرکت وب هاستینگی که ارائه دهنده ویژگی های بیشتری ( در یک طرح مشابه میزبانی وب ) باشد به احتمال زیاد قیمت وب هاست بالاتر خواهد داشت.
نکته ای که باید آن را به یاد داشته باشید ضرب المثل هر چقدر شما پرداخت می کنید دریافت خواهید کرد درست میباشد.
سورس و آدرس:


لیست کل یادداشت های این وبلاگ