سفارش تبلیغ
صبا
اوج دانش، قدرت تشخیص اخلاقی ونمایاندن پسندیده آن و ریشه کن کردن ناپسند آن است [امام علی علیه السلام]
 
دوشنبه 94 خرداد 25 , ساعت 1:32 عصر

آیا بازدید کنندگان وب سایت شما پس از یک بار بازدید وب سایت از وب سایت شما خارج می شوند؟ آیا در تبدیل بازدید کنندگان وب سایت به مشتریان خود مشکل دارید؟ یکی از دلایلی که باعث عدم تبدیل بازدید کنندگان وب سایت به مشتری می گرددعدم اعتماد می باشد. اما حتی برای وب سایت هایی که به فروش کالا و خدمات نمی پردازند ایجاد اطمینان مهم می باشد.

 

بالا بردن سطح اطمینان در سایت می تواند باعث بالا رفتن ترافیک در وب سایت گردد که این افزایش ترافیک می تواند به سبب تبادل نظر در مورد یک محصول، دانلود کتاب الکترونیکی و یا عضویت در خبرنامه باشد. برای افزایش سطح اطمینان کاربران وب سایت می توانید موارد زیر را انجام دهید.

شبکه های اجتماعی

امروزه کاربران بسیاری در اینترنت عضو شبکه های اجتماعی هستند و استفاده از شبکه های اجتماعی روز به روز در حال گسترش است به طوری که امروزه هر شخص در اینترنت حداقل عضو یکی از شبکه های اجتماعی می باشد. کاربران امروزه به صحبت های دوستان خود بیش از هر چیزی اطمینان دارند و تصمیمات خود را بر اساس پیشنهادات دوستان و نزدیکان خود می گیرند. در صورتی که بتوانید در شبکه های اجتماعی حضور قوی داشته باشید و به مشتریان خود از طریق این شبکه های اجتماعی در ارتباط باشید و خدمات قابل قبولی به ایشان ارائه نمایید می توانید از طریق شبکه اجتماعی خود در سایر کاربرانی که شما را نمی شناسند جلب اعتماد نمایید. البته دقت نمایید اولین و مهترین مسئله در این روش جلب اعتماد ارائه خدمات و محصولات با کیفیت بالا با پایین ترین هزینه ممکن است و در صورتی که مبنای خود را به این روش بگذارید حتما در ایجاد اطمینان در کاربران خود از طریق شبکه های اجتماعی موفق خواهید بود. سعی نمایید شبکه های اجتماعی مفیدتر در زمینه کاری خود را بیابید و فعالیت روزانه خود را آغاز نمایید و چیزی که باعث اثر گذاری شبکه های اجتماعی در کسب و کار شما خواهد بود تداوم فعالیت با آن می باشد.

ظاهر وب سایت

برای آنکه کاربر با وب سایت شما ارتباط بهتری برقرار نمایید می بایست ظاهر مناسبی داشته باشد تا کاربر مدت زمان بیشتری در وب سایت باقی بماند و بتواند مطالب بیشتری از سایت را مطالعه نماید. برای آنکه وب سایت تاثیر مناسبی در کاربر داشته باشد می بایست ظاهر مناسبی در زمینه فعالیت کاری وب سایت داشته باشد و مثلا در صورتی که جنبه فعالیت وب سایت فروشگاهی می باشد قالب وب سایت نیز حتما می بایست به صورت فروشگاهی طراحی گردد زیرا کاربران با توجه به هر زمینه فعالیتی در انتظار الگوی خاص هستند که در صورتی که وب سایت مورد نظر با الگوی ذهنی آنان مطابقت نداشته باشد شاید برای ادامه فعالیت در سایت سردرگم شوند. سادگی الگوی طراحی باعث می گردند طیف وسیعی از کاربران را جذب نمایید و کاربران بدون پیچیدگی های طراحی بتوانند مطالب لازم را از وب سایت دریافت نمایید. طراحی دو بعدی و فلت که جزو گرایش های 2013 و 2014 می باشد مصداق کامل طراحی ساده می باشد که در این نوع طراحی ها کاربران ارتباط بهتری با وب سایت برقرار می نمایند و بهتر متوجه موضوع فعالیت وب سایت و مکان قرار گرفتن مطالب می گردند.

شفافیت

بهتر است تمامی مطالبی که کاربران وب سایت شما به آن نیازمندند تا بدانند را در وب سایت به صورت کامل و شفاف ارائه نمایید تا کاربر به صورت کامل توجیه گردد. مثلا در صورتی که خدماتی ارائه می نمایید و یا کالایی به فروش می رسانید بهتر است جنبه های مختلف کالا و یا خدمت را به صورت کامل تشریح نمایید تا سوالی برای کاربر باقی نماند. از تشریح نقاط ضعف محصولات و خدمات خود نهراسید و با انجام این کار حس اطمینان و اعتماد بیشتری در کاربر خود ایجاد خواهید نمود.

مجوزها و تاییدیه ها

برای آنکه کاربر با اطمینان بیشتری در وب سایت شما گشت و گذار نماید بهتر است کلیه مجوزها و تاییده های اخذ شده خود را در سایت بارگذاری نمایید و در صورتی که تا کنون اقدام به اخذ مجوز ننموده اید اقدام نمایید. وجود مجوز در سایت باعث قوت قلب مشتریان می گردد و تاثیر بسزایی در تبدیل کاربران وب سایت به مشتری خواهد داشت. همانطور که می بینید دارکوب نیز نماید اعتماد الکترونیکی و مجوز نظام صنفی خود را در سایت جهت جلب اعتماد بیشتر کاربران خود بارگذاری نموده است.

عدم وجود خطا در وب سایت

بهتر است قبل از آنکه کاربران وب سایت شما خطاها و صفحات مشکل دار وب سایت شما را بیابند وب سایت خود را به صورت کامل بررسی نمایید تا مشکلی در سایت وجود نداشته باشد. وجود غلط های املایی و صفحات مشکل دار باعث تاثیر منفی در جلب اعتماد کاربران می باشد. بنابراین بهتر است همین امروز بررسی وب سایت خود را آغاز نمایید.

سورس و آدرس:

ایجاد اطمینان در وب سایت


دوشنبه 94 خرداد 18 , ساعت 10:22 صبح

در صورتی که قصد تهیه هاست را داشته اید و نمی دانید چه سوالاتی را می بایست از ارائه کننده خدمات هاستینگ خود بپرسید این مقاله را مطالعه نمایید البته بهتر است در این مورد حتما با طراح سایت خود مشورت نمایید و ترجیحا کار تهیه هاست را به او بسپارید زیرا مشکلی که در زمان پشتیبانی وب سایت ها معمولا پیش می آید و به آن خواهید رسید آن است که در صورت بروز مشکل در وب سایت ممکن است طراح اعلام نمایید مشکل از هاستینگ می باشد و هاست نیز اعلام نماید مشکل از طراح وب سایت است و قضاوت درست در این مورد ممکن است در تخصص یک حرفه ای باشد و مشکل شما به این زودی ها بر طرف نگردد و بهتر است تهیه هاستینگ را به طراح بسپارید. قیمت هاست و میزان فضای هاستینگ معمولا اولین سوالاتی است که از شرکت ارائه دهنده پرسیده می شود و در کنار آن می بایست به جنبه های مختلف هاست توجه گردد که در زیر به آن می پردازیم:

 

سیستم عامل هاست

سیستم عامل هاستینگ ها معمولا لینوکس می باشد و در صورتی که وب سایت شما با PHP برنامه نویسی شده باشد بهتر است هاست لینوکس تهیه نمایید و در صورتی که وب سایت شما توسط ASP.NET پیاده سازی شده است حتما می بایست هاست ویندوزی تهیه نمایید. زبان برنامه نویسی وب سایت را از طراح سایت سوال نمایید. همچنین نسخه زبان برنامه نویسی نیز می بایست از سوال گردد تا برنامه نوشته شده در وب سایت شما راه اندازی گردد مثلا در صورتی که سایت شما توسط جوملا 3 پیاده سازی شده باشد نسخه PHP هاست شما حتما می بایست 5.3 به بالا باشد.

نوع کنترل پانل هاستینگ

کنترل پانل های هاستینگ مختلفی نظیر Cpanel و Parallel وجود دارند که هر یک امکانات مختلفی دارند و ممکن است برنامه نویس شما به امکان خاصی در یکی از این کنترل پانل ها احتیاج داشته باشد.

دیتابیس هاستینگ

دیتابیس های پشتیبانی شده در هاست را سوال نمایید و این مورد را نیز همچنین از طراح خود سوال نمایید تا سرور شما از دیتابیس مورد نظر پشتیبانی نمایید. دو دیتابیس اصلی که محبوب MYSQL و MSSQL می باشد. همچنین نسخه دیتابیس پشتیبانی شده مهم می باشد و حتما می بایست از سرور خود و همچنین طراح سوال نمایید. همچنین تعداد دیتابیس های قابل ساخت نیز مسئله مهمی است.

موقعیت جغرافیایی سرور

موقعیت جغرافیایی سرور را سوال نمایید. هر چه موقعیت بازدید کننده وب سایت به سرور وب سایت نزدیکتر باشد سرور پینگ تایم کمتر و در نتیجه سرعت بالاتری خواهد داشت و بنابراین در صورتی که کاربران شما داخل کشور می باشند بهتر است سرور داخل ایران را تهیه نمایید. البته مشکلی که معمولا سرورهای داخلی دارند قطعی بیشتر نسبت به سرورهای اروپایی و آمریکایی دارند و می توانید با مشورت برنامه نویس وب سایت خود سرورهای اروپایی تهیه نمایید زیرا سرعت این سرورها نیز قابل قبول می باشد و اختلاف چندانی با سرورهای داخلی ندارند.

نوع هارد سرور

هارد سرور سوالی که که معمولا پرسیده نمی شود و در سرعت وب سایت شما تاثیر بسزایی دارند. امروزه هاردهای نوع SSDs  آمده که سرعت بهتری به نسبت هاردهای قبلی دارند و بنابراین بهتر است هارد هاست شما از این نوع باشد.

پهنای باند ماهیانه سرور

هر چه میزان بازدید کنندگان بیشتری داشته باشید پهنای باند بیشتر مصرف خواهید نمود و پهنای باند ماهیانه بیشتر به معنای توانایی پشتیبانی از تعداد بازدید کنندگان بیشتر می باشد و پهنای باند سرورها موردی است که می توانید بین سرورهای مختلف با یکدیگر مقایسه نمایید.

پشتیبانی

حتما از طریق های پشتیبانی هاست و روش های آن سوال نمایید و حتی در صورت لزوم آن را چک نمایید. خیلی از شرکت ها ادعای پشتیبانی 24 ساعته دارند در صورتی که در همان زمان های معمولی نیز وب سایت را پشتیبان نمی نمایند.

ایمیل

تعداد ایمیل های قابل ساخت در هاستینگ و انواع وب میل پشتیبانی شده نیز مسئله مهمی است که می بایست به آن توجه گردد.

پشتیبان گیری

تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت بسیار مهم می باشد و در صورتی که برای وب سایت مشکلی پیش بیاید می توانید نسخه پشتیبان وب سایت خود را بر روی نسخه دارای مشکل بارگذاری نمایید. تعداد نسخه های پشتیبان و زمان های آن را نیز سوال نمایید.

هزینه ثبت دامنه

هزینه ثبت دامنه به هزینه های هاست شما اضافه می کردد بنابراین در در قیمت کلی هاستینگ تاثیر گذار خواهد بود.

قبل از خرید هاست مورد نظر خود حتما پیش نیازهای هاست و امکانات مورد نیاز طراح را سوال نمایید تا هاست مناسبی برای وب سایت خود تهیه نمایید.

لینک و منبع:

کار قبل از خرید هاست


سه شنبه 94 خرداد 12 , ساعت 3:35 عصر
عاشورا تاسوعا

مجموعه دارکوب ضمن عرض تسلیت به مناسب فرا رسیدن عاشورا و تاسوعای حسینی در ماه محرم ساعات کاری رسمی در روزهای غیر از تعطیل خود را از 9 الی 17 معین نموده است و روزهای جمعه و روز عاشورا و تاسوعا دفتر دارکوب به صورت کامل تعطیل می باشد.

 

این روزها زمان بسیار مناسبی برای رسیدگی به جنبه معنوی افراد و شرکت ها می باشد و دارکوب در این روزها ضمن تمرکز بر معنویات و اصول دینی و اخلاقی سعی در ارتقاء خود در جهت نزدیک تر کردن خود به اخلاق و منش حسینی خواهد نمود.

محرم، ماه ایثار و از جان گذشتگی است! ماه عشق و شور و فریاد است! ماه سرافرازی بر فراز نیزه هاست!
ماه آمیختن با خون و آمیختن عشق است.

عاشورا سالروز عروج خونین سبک بالان عاشقی است که با شهادت خویش حماسه جاودانه و با شکوهی در تاریخ آفریدند. عاشورا چشمه نوری است که سیاهی ها و تاریکی ها را از جان می شوید و زلالی و پاکی را سخاوتمندانه به آن هدیه می کند. فریاد سرخی که از خاک تفتیده کربلا برخاست، طنین بیدارباشی بود که تمامی اعصار و قرون را درنوردید و با رنج مظلومان تاریخ آمیخته شد و به ابدیت پیوند خورد. نه کربلا به یک سرزمین محدود می شود و نه عاشورا در غروب یک روز پایان می یابد.

 

فرا رسیدن ماه محرم را برعاشقان ابا عبداله الحسین (ع) تسلیت عرض می نمائیم.

سورس و آدرس:

ساعات کاری دارکوب


یکشنبه 94 خرداد 10 , ساعت 10:51 صبح

در این مقاله لینم دانلود بهترین قالب های رایگان جوملا 2.5 و 3 را برای شما قرار داده ام تا در صورتی که قصد ندارید برای طراحی قالب وب سایت جوملا خود هزینه بپردازید به راحتی بتوانید از این قالب ها استفاده نمایید و برای دانلود کافی است بر روی کلید دانلود زیر هر یک از قالب ها کلیک نمایید. این قالب ها همچنین نسخه سازگار با موبایل دارند و به صورت ریسپانسیو طراحی شده اند و نمایش مناسبی در سیستم های موبایلی و تبلت دارند. از ویژگی این قالب ها کیفیت بالای آنها می باشد و آنها را از سایر قالب های رایگان موجود در اینترنت متمایز می سازد و این قالب ها واقعا مجموعه بهترین قالب های رایگان رسپانسیو جوملا 2.5 و 3 می باشد و البته دقت نمایید نصب این قالب ها و راه اندازی وب سایت حتما می بایست زیر نظر متخصص طراحی سایت جوملا انجام گردد تا وب سایت دچار مشکلات امنیتی و بهینه سازی نگردد:

 

* برای پیاده سازی وب سایت خود با هر یک از این قالب ها با دارکوب تماس حاصل فرمایید.

Purity III – قالب جوملا

Purity III در حقیقت از نظر دارکوب بهترین قالب رایگان ریسپانسیو جوملا می باشد که برای همه نوع وب سایتی مناسب می باشد: از یک سایت بسیار ساده گرفته تا سایت های پیچیده جوملا, وبلاگ ها و همچنین سایت های پروفایلی, سایت های تجاری و هر نوع سایتی که شما مد نظر دارید.

این قالب فقط سازگار با جوملا 3 می باشد

دمو | دانلود

قالب ریسپانسیو جوملا

jf Creativia

jf Creativia یک قالب بسیار ساده ولی جذاب جوملا می باشد. این قالب برای شرکت های تبلیغاتی و برای نمایش پروفایل و وبلاگ آنها مناسب می باشد.

این قالب با جوملا 2.5 و 3 سازگاری کامل دارد

دمو | دانلود

قالب رایگان جوملا

Magazine Joomla

بهترین قالب رایگان و ریسپانسیو جوملا برای وب سایت ها و وبلاگ های خبری. ساده ولی کاربردی, این قالب در سبک طرح های metro-design طراحی گردیده است و به گونه ای مدرن به ارائه اطلاعات می پردازد.

این قالب با جوملا 2.5 و 3 سازگاری کامل دارد

دمو | دانلود

قالب خبری رایگان جوملا

Meet Gavern

ریسپانسیو, و بر پایه bootstrap می باشد, یک قالب رایگان جوملا. Meet Gavern قالب است برای شما; قالبی است بسیار ساده و کاربردی که می توانید برای وب سایت خود داشته باشید.

سازگار با جوملا 3 می باشد

دمو | دانلود

قالب ریسپانسیو و بوتستراپ  جوملا

Music Free

قالب مناسبی برای راه اندازی وب سایت های ارائه موزیک.  توسط این قالب به راحتی می توانید وب سایت موزیک خود را در سبکی نوین راه اندازی نمایید.

این قالب با جوملا 2.5 و 3 سازگاری کامل دارد

دمو | دانلود

قالب رایگان موزیک جوملا 

 FAVOURITE – قالب رایگان ریسپاسیو جوملا 3

قالب تجاری ساده و کاربردی با المان های نظیر اسلایدر و تنظیمات قالب. Favourite قالب رسپاسیو جوملا می باشد, قالب هوشمندکه خود را برای سایزهای نمایش موبایل و تبلت سازگار می سازد.

این قالب با جوملا 2.5 و 3 سازگاری کامل دارد

دمو | دانلود

یک نسخه از رنگ بندی تیزه آن در آدرس زیر موجود است

دموی قالب نیزه | دانلود قالب تیره

قالب ریسپانسیو و رایگان جوملا

JSN SKY – قالب هتل

 JSN Sky قالب بسیار زیبا و جذاب برای راه اندازی وب سایت هتل می باشد. اما برای هر نوع وب سایتی می تواند مورد استفاده قرار گرفته شود, که بسیار زیبا و چشم نواز می باشد. نگاهی به یکی از زیباترین قالب های جوملا بیندازید!

پشتیبانی از جوملا 2.5 و 3

دمو | دانلود

قالب سایت هتل جوملا

 

 JSN Air

در جستجوی قالب اولیه با قابلیت انجام تغییرات و سفارشی در جوملا می باشد؟ JSN Air قالب بسیار ساده از جوملا می باشد, که طراحی با فضاهای خالی و سازگار با موبایل را به شما ارائه می نماید. این قالب همچنین در کنار ظاهر ساده خود موارد پیشرفته تر و همچنین تنظیمات مختلفی را ارائه می نماید.

سازگار با جوملا 2.5 و 3 می باشد

دمو | دانلود

قالب ساده ریسپاسیو جوملا

JSN Ares – قالب پروفایل

JSN Ares قالبی مناسب برای اشخاص و شرکت هایی می باشد که قصد ارائه پروفایل خود در وب سایت را دارند. این قالب قابل سفارشی سازی و انجام تنظیمت می باشد و چندین استایل مختلف را ارائه می نماید. این قالب همچنین برای کامپوننت ها و اکتنشن های مختلف جوملا سازگار سازی شده است.

سازگار با جوملا 2.5 و 3 می باشد

دمو | دانلود

قالب شرکتی رایگان جوملا

JA Elastica

JA Elastica – قالب بسیار ساده و ریسپاسیو جوملا و این قالب 100% رایگان می باشد.

سازگار با جوملا 2.5 و 3

دمو | دانلود

قالب رایگان ریسپانسیو جوملا

Avatar Nine Flat Free Joomla 3.0

Avatar Nine Flat یکی از قالب های ریسپانسیو و دو بعدی(فلت) جوملا می باشد که قابلیت های فراوانی دارد. این قالب بر اساس نظریه طراحی دو بعدی که جزو نظریه های جدید طراحی وب سایت می باشد پیاده سازی شده است.

پشتیبانی از جوملا 2.5

دمو | دانلود

قالب دو بعدی ریسپانسیو و رایگان جوملا

Design Control – قالب رایگان جوملا

این قالب به صورت کامل سازگار با موبایل و تبلت می باشد و دارای قابلیت های فراوانی نظیر متون هاور, پس زمینه موازی, فونت های گوگلی, سایز ستون های متغیر و سایر مواردمی باشد!

پشتیبانی در جوملا 3.2

دمو | دانلود

قالب رایگان ریسپانسیو جوملا 3

Afterburner 2

Afterburner2 یکی از قالب های Gantry می باشد که بسیار کاربردی است. با آنکه امکانات بسیاری از آن حذف گردیده است اما هنوز دارای استایل های بسیار برای صفحات داخلی جوملا می باشد.

پشتیبانی در جوملا 3 و 2.5

دانلود | دمو

قالب رایگان جوملا 2.5 و 3

ST Deep – قالب تک صفحه جوملا

ST DEEP یکی از قالب های تک صفحه و بسیار جالب جوملا می باشد , که بسیار ساده و جذاب می باشد و به صورت رسپانسیو پیاده سازی شده است و سازگاری کامل با انواع مرورگرهای موبایل و تبلت دارد به طوری که هیچ بخشی را حذف نمی نماید.

سازگاری کامل با جوملا 3

دانلود

قالب تک صفحه جوملا

 jf Calla Exteriors

برای دانلود این قالب می بایست در وب سایت ثبت نام نمایید تا فایل کامل نصب و کمک آموزشی را دانلود نمایید.  jf Calla برای شرکت های تبلیغاتی که قصد ارائه رزومه کاری خود را دارند بسیار مناسب می باشد البته این قالب را می توان برای هر نوع وب سایتی مورد استفاده قرار داد.

پشتیبانی از جوملا 2.5 و 3

دمو | دانلود

قالب رایگان ریسپانسو جوملا

 Vihrea قالب جوملا

JF Vihrea دارای قابلیت های فراوانی در بخش کاربری و مدیریت می باشد. که یکی از مهترین ویژگی های آن ساختار ستون بندی شده و ریسپانسیو آن می باشد.

سازگار با جوملا 1.5 ، 2.5 و 3 می باشد

دمو | دانلود

قالب ریسپانسیو رایگان جوملا

 

ST Blog – قالب وبلاگی ریسپانسیو جوملا

ST Blog قالب ریسپانسیو جوملا و مناسب برای راه اندازی وبلاگ می باشد. در صورتی که قصد راه اندازی وبلاگ را دارید می توانید از این قالب استفاده نمایید.

سازگاری با جوملا 2.5 و 3

دمو | دانلود

قالب وبلاگی جوملا و ریسپانسیو

 

ST AV – قالب حرفه ای رایگان و ریسپانسیو جوملا

ST AV قالب بسیار مناسب و حرفه ای جوملا برای راه اندازی وب سایت های تجاری و شرکت ها می باشد که به صورت ریسپانسیو طراحی شده است و دارای تنظیمات بسیاری برای صفحات داخلی می باشد.

جوملا 2.5 و 3

دمو | دانلود

قالب ریسپانسیو جوملا

 

ST Vela – قالب تک صفحه ای جوملا

ST Vela قالب بسیار جالب تک صفحه ای جوملا می باشد که به صورت ریسپانسیو پیاده سازی شده است. این قالب برای شرکت های تجاری، سایت های ارائه پروفایل و وبلاگ ها مناسب می باشد.

سازگاری با جوملا 2.5 و 3

دمو | دانلود

قالب تک صفحه ای رایگان جوملا

JSN Glamo

این قالب همه چیز را برای سایت های مد در خود دارد و از red shop پشتیبانی کامل می نماید. این قالب ظاهری بسیار جذاب و کاربر پسند دارد و تک کلی آن فروشگاهی می باشد و برای راه اندازی فروشگاه های مد و پوشاک بسیار مناسب است.

قالب جوملا 2.5 و 3

دمو | دانلود

قالب پوشاک جوملا رایگان

 

JSN Yoyo

قالب تک صفحه ای جوملا می باشد و مناسب برای برند سازی است زیرا می توان مطالب را به گونه ای داستان وار به کاربر ارائه نمود که این روش از مدرنترین روش های برند سازی از طریق وب سایت می باشد. این قالب از کامپوننت های جوملا پشتیبانی می نماید و قابلیت سازگاری با موبایل در آن دیده شده است.

پشتیبانی در جوملا 2.5 و 3

دمو | دانلود

قالب تک صفحه و رایگان جوملا

JSN Metro

حتما با طراحی مترو که در ویندوز ارائه شده آشنای دارید. این نوع طراحی یکی از سبک های جدید طراحی وب می باشد که در آن اطلاعات به صورت باکس های مجزا ارائه می گردند. 

سازگار با جوملا 2.5 و 3

دمو | دانلود

قالب مترو جوملا

ST Hexagon

قالب مدرن جوملا که از آن می توانید برای راه اندازی سایت های مختلف استفاده نمایید: بلاگ, ارائه محصولات و پروژه ها, همچنین سایت های شرکتی و سازمانی و سایر موارد.

سازگاری با جوملا 2.5 و 3

دمو | دانلود

قالب مدرن و ریسپانسیو جوملا

ST Magazine – سایت های خبری، مجله های اینترنتی و وبلاگ

ST Magazine قالب بسیار زیبا و قدرتمند جوملا می باشد که به صورت ریسپانسیو طراحی شده و مناسب برای راه اندازی سایت های خبری، مجلات اینترنتی و وبلاگ ها می باشد. این قالب دارای تنظیمات بسیار فراوانی می باشد که می توانید از طریق آن تنظیمات لازم برای روی وب سیت خود را انجام دهید.

پشتیبانی از جوملا 2.5 و 3

دمو | دانلود

st_magazine

 

ST Tyneo

ST Tyneo قالب مناسب برای سایت های خبری و مجلات اینترنتی می باشد, که طراحی ساده و ریسپانسیو دارد.

پشتیبانی جوملا 2.5 و 3

دمو | دانلود

قالب رایگان ریسپانسیو جوملا

ST Business

ST BUSINESS یک قالب ریسپانسیو جوملا می باشد. این قالب برای شرکت ها و موسسات تجاری بسیار مناسب است.

پشتیبانی از جوملا 2.5 و 3

دمو | دانلود

قالب رایگان ریسپانسیو جوملا

منبع:

http://designscrazed.org/free-responsive-joomla-templates

آدرس و سورس:

بهترین قالب های رایگان ریسپانسیو جوملا 2.5 و 3


چهارشنبه 94 خرداد 6 , ساعت 3:38 عصر
طراحی سایت با PHP یا ASP.NET

طراحی سایت با PHP یا ASP.NET

در صورتی که قصد طراحی سایت داشته باشید ممکن است این سوال براس شما به وجود آید که بین زبان های برنامه نویسی تحت وب PHP و ASP.NET کدام یک را می بایست انتخاب نمایید. در این مقاله سعی خواهم نمود تا این مسئله را برای شما روشن نمایم. PHP و ASP.NET هر دو جزو رایج ترین زبان های برنامه نویسی تحت وب در ایران هستند که هر یک طرفداران و توسعه دهندگان مربوط به خود را دارد. با توجه از جنبه های مختلف مقایسه هر یک از جنبه ها را در یک بخش توضیح خواهم داد.

 

از نظر قیمت

PHP بر پایه سیستم عامل لینوکسبوده و ASP.NET بر پایه سیستم عامل ویندوز و همانطور که می دانید لینوکس به صورت کاملا رایگان عرضه می گردد حال آنکه برای استفاده از ویندوز هزینه مربوط به فعال سازی می بایست پرداخت گردد. هاستینگ های لینوکس معمولا نسبت به هاست های ویندوز ارزان تر بوده و معمولا با قیمت پایین تری ارائه می گرددند. در کنار مسئله سیستم عامل، PHP به صورت کد باز عرضه می گردد و اسکریپت ها و کدهای رایگان بسیار بیشتری نسبت به ASP.NET برای آن وجود دارد و در صورتی که قصد طراحی سایت خاصی را داشته باشید معمولا اسکریپت های آماده و رایگان بیشتری برای استفاده نسبت به ASP.NET وجود دارند و همین مورد باعث قیمت پایین تر هزینه طراحی سایت PHP نسبت به ASP.NET می باشد.

سرعت

با توجه به وجو کدهای آماده و رایگان بیشتر برای PHP معمولا سیکل طراحی سایت با PHP به مراتب سریعتر از ASP.NET می باشد و همچنین کد زنی در PHP بسیار ساده تر می باشد و وجود سیستم های مدیریت محتوای رایگان و محبوبی نظیر جوملا و وردپرس کار طراحی وب سایت را بسیار ساده و سریع می سازد. البته .NET نیز سیستم های مدیریت محتوای رایگان خود نظیر DotNetNuke و Kentico را دارد.

پایداری

هر دوی این زبان های برنامه نویسی جزو سیستم های پایدار می باشند و توسط آن ها وب سایت های قدرتمند بسیاری طراحی گردیده است. به عنوان مثال فیسبوک که یکی از قدرتمدترین شبکه های اجتماعی می باشد توسط PHP پیاده سازی شده است و همچنین Myspace که یکی دیگر از شبکه های اجتماعی قدرتمند می باشد توسط ASP.net پیاده سازی گردیده است.

عملکرد

PHP معمولا تحت لینوکس، آپاچی و mysql می باشد که بهینه سازی بسیاری برای ارتباط سریعتر این سه انجام شده است که باعث سرعت بالای آن گردیده است و همچنین ASP.NET معمولا تحت ویندوز، IIS و MSSQL که ارتباط و هماهنگی مناسبی با یکدیگر دارند و تفاوت عملکرد PHP و ASP.NET نا محسوس می باشد. موردی که وجود دارد آن است که فایل های سیستمی لینوکس عملکرد بهتری نسبت به فایل های NTFS ویندوز دارند و همین مورد باعث برتری عملکرد PHP نسبت به ویندوز می باشد.

پشتیبانی

PHP به عنوان محبوب ترین زبان برنامه نویسی تحت وب می باشد که توسعه دهندگان و جوامع کاربری بسیاری دارد و همین مورد باعث گردیده در صورتی که برای توسعه دهنده مشکلی به وجود آمد بتواند نحوه رفع مشکل خود را به راحتی و با جستجو در اینترنت بیابد. پشتیبانی و کمک آموزشی های ASP.NET به مراتب کمتر از PHP می باشد.

ابزارهای توسعه و کد نویسی

برنامه نویسان برای توسعه PHP معمولا از ویرایش گرهای مختلفی استفاده می نمایند حال آنکه توسعه دهندگان ASP.net معمولا با Microsoft Visual Studioکد نویسی می نمایند. البته امروزه اکثر ویرایش گرهای برنامه نویسی از PHP و ASP.NET به طور همزمان پشتیبانی می نمایند که دو مورد از ویرایشگرهای مطرحDreamweaver، Notepad++ می باشد.

آسانی در یادگیری

PHP بسیار ساده تر از ASP.NET در یادگیری می باشد زیرا کدهای آن و روتین برنامه نویسی بسیار ساده ای برای آن در نظر گرفته شده است حال آنکه برای کار با ASP.NET می بایست از زبان برنامه نویسی C# و یا VB.NET استفاده نمایید که زبان های پیچیره تری هستند.

محبوبیت

PHP به عنوان محبوب ترین زبان برنامه نویسی تحت وب می باشد که آن نیز به دلیل رایگان و متن باز بودن آن می باشد امروزه جامعه متن باز یا Open sourceهر روز در حال گسترش و توسعه می باشد و به سرعت بر تعداد استفاده کنندگان آن افزوده می گردد.

نتیجه گیری

به توجه به موارد ذکر شده در بالا مشخص است که سرعت طراحی سایت های PHP بالاتر نسبت به ASP.NET می باشد و همچنین هزینه تمام شده آن نیز پایین تر می باشد ولی در کنار این دو موردی به نام تجربه و کیفیت وجود دارد و آن هم این می باشد ممکن است شرکتی با توجه به تجربه و خط مشی خود وب سایت را توسط ASP.net با هزینه به نسبت پایین تر نسبت به PHP طراحی نماید و بلعکس. به نظر دارکوب مهم این نیست که سایت با چه زبان برنامه نویسی پیاده سازی گردد در نهایت ساخت وب سایت با بالاترین کیفیت و پایین ترین هزینه ممکن است تا کارفرما از نتیجه کار احساس رضایت داشته باشد. دارکوب برای این مهم زبان برنامه نویسی PHP را به عنوان زبان پایه خود انتخاب نموده است.

سورس و آدرس:

PHP یا ASP.NET


   1   2      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ