سفارش تبلیغ
صبا
نرسیدن خیرت [به دوستان] به دوستی [آنان]با دیگران می انجامد . [امام علی علیه السلام]
 
چهارشنبه 93 بهمن 29 , ساعت 12:21 عصر
تبدیل هر وب سایت به سایت موبایل توسط phpMobilizer

phpMobilizer به صاحبان وب سایت قابلیت اضافه نمودن پشتیبانی سایت از موبایل را میدهد.

phpMobilizer چیست؟
به صورت اتوماتیک هر وب سایتی را به وب سایت موبایل تبدیل می نماید. phpMobilizer به مانند سایر مبدلهای سایت به نسخه موبایلی کار می کند به جز آنکه این برنامه بر روی سرور شما 

اجرا می شود.

هدف این پروژه جهانی ساختن آن می باشد. فقط کافی است این برنامه را بر روی یک ساب دامنه از سرور خود بارگذاری نمایید و سپس کد مربوط به انتقال مرورگرهای موبایل را به سایت موبایلی در برنامه اصلی قرار دهید.

قابلیت ها

 • به آسانی نصب می شود، فقط کافی است فایل ها را بر روی ساب دامنه از سایت خود بارگذاری نمایید
 • هر وب سایتی را به نسخه موبایل تبدیل می نماید.
 • تصاویر را برای نمایش در نسخه موبایل تغییر سایز می دهد. فقط سایز آنها را تغییر نمی دهد، بلکه حجم آن ها را برای نمایش در موبایل کاهش می دهد
 • انتقال خودکار به نسخه موبایل سایت. البته می بایست کد به سایت اصلی اضافه گردد

نیازمندی ها

 • PHP 5
 • Apache (.htaccess/mod_rewrite capable)

برای دانلود به آدرس زیر مراجعه نمایید:

https://code.google.com/p/phpmobilizer/

لینک:

تبدیل هر وب سایت به سایت موبایل


شنبه 93 بهمن 25 , ساعت 12:17 عصر

 

بخش مقالات وب سایت یکی از مهترین قسمت های وب سایت می باشد که کمتر به آن توجه می گردد و از آن می توان ترافیک قابل توجهی برای وب سایت بدست آورد. در بخش مقالات وب سایت شما می بایست مقالات در زمینه شغلی خود داشته باشید و در این مقالات سعی نمایید مشکلات و سوالات مشتریان خود را برطرف نمایید. در هر یک از مقالات خود می بایست مطلب خاصی را مد نظر قرار داده و به آن بپردازید و هر چه بیشتر و جامع تر مطلب مورد نظر را پوشش دهید صفحه رنک بهتری در موتورهای جستجو خواهد داشت. در بخش زیر برخی استراتژی های داشتن بخش مقالات پربازدید را برای شما بیان می نمایم.

 

قوانین عمومی

 

 • شروع به راه اندازی بخش مقالات خود نمایید مگر آنکه در صورتی که بتوانید ارسال مقاله در وب سایت را یک و یا دو بار در هفته و آن هم به مدت یکسال انجام دهید.
 • نوشتن مقاله کافی نیست بلکه می بایست بک لینک مقالات خود را نیز در سایت های دیگر قرار دهید تا رنک بهتری در موتورهای جستجو داشته باشد و زحمات شما بی فایده نباشد.
 • هر مقاله ای می بایست کاربر را تشویق به انجام کاری نمایید به عنوان مثال می توانید لینک فرم سفارش و یا عضویت در خبرنامه وب سایت را در بخش پایین مقاله قرار دهید.
 • در نوشتن مقالات خود به تقویم توجه نمایید و رویدادهای آینده را در نظر بگیرید و سعی نمایید در مقالات موضوعات روز مرتبط و همچنین غیر مرتبط رشته خود را در نظر بگیرید.
 • نویسندگان مقاله در شبکه اجتماعی گوگل پلاس ثبت نام نمایند و نویسنده هر مقاله در موتور جستجوی گوگل مشخص باشد تا رنک مولف در نظر گرفته شود. قبل از این گوگل تصویر و نام نویسنده در نتایج جستجو نمایش می داد اما امروزه آن را حذف نموده است. برای مرتبط نمودن مقاله در سایت به حساب کاربری گوگل پلاس خود این مقاله را مطالعه نمایید.

قوانینی برای انتخاب موضوع

 • مقاله را خود ایجاد نمایید و سعی نمایید حتی المکان نمونه مقاله شما در وب نباشد
 • هر مقاله راجع به یک موضوع باشد و در نوشتن مقاله قوانین سئو را در نظر بگیرید.
 • مقاله می بایست کاربری باشد و در مقالات خود می بایست نیازها و سوالات مشتریان خود را رفع نمایید.
 • سعی نمایید در مقالات خود منابعی که مقاله شما را موثق تر نمایید معرفی نمایید تا مقاله برای کاربر سودمند تر باشد.
 • طراحی صفحه مقاله می بایست مناسب باشد و کاربر براحتی می بایست بتواند مقاله را مطالعه نماید.

نکته های پیشرفته

 • نسخه پی دی اف pdf مقاله خود را جهت دانلود قرار دهید
 • مقاله خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و برای مقالات خود هش تگ در نظر بگیرید.
 • در مقالات خود بخش نظرات و رتبه دهی قرار دهید تا کاربران بتوانند آزادانه نظرات خود را اعلام نمایند و همچنین به مقاله رتبه دهند. برای رویت توصیه هایی جهت ایجاد مناسب بخش نظرات مقالات وب سایت کلیک نمایید.
 • در بخش زیرین مقالات خود کلیدهای به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را قرار دهید تا زمانی که کاربر تمایل داشته بتوانید مقاله را به راحتی در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارد.
 • در نوشتن مقاله تگ h1 را برای عنوان مقاله و تگ های h2 و h3 را برای زیر عنوان های مقاله در نظر بگیرید و مقاله را به درستی بخش بندی نمایید.
 • در مقالات خود حتی الامکان سعی نماید از تصاویر نیز استفاده نمایید و آلت تصویر را قرار دهید.
 • در صورت لزوم مقالات خود را دسته بندی نمایید و در بالای صفحه مقاله به آدرسی که کاربر هم اکنون در آن قرار دارد اشاره نمایید.

سورس:

 ترافیک بیشتری از مقالات وب سایت خود بدست آوریم


شنبه 93 بهمن 18 , ساعت 12:24 عصر

 

سیستم نظر دهی وب سایت

سیستم نظرات وب سایت

همه ما امروزه با آموزه هایی نظیر آنکه همیشه خودت باش و درگیر نظرات سایرین نباش آشنا هستیم و ممکن است آن را در زندگی به کار بندیم. در کنار آن یک شخص و یا شرکت نیازمند آن می باشد تا نظرات سایرین را در مورد خود بداند تا در صورت نیاز به اصلاح امور یا ارتقاء خود بپردازد. امروزه در کسب و کار دانستن نظرات کاربران و مشتریان بسیار مهم بوده و نقش تعیین کننده ای در موفقیت و عدم موفقیت شرکت خواهد داشت. در نظر گرفتن بخش نظرات برای کاربران وب سایت باعث پویایی وب سایت شده و به کاربران خود این حق را می دهیم تا آزادانه نظرات خود را در مورد مطلب، شرکت و وب سایت بیان نمایند و به صورت غیر مستقیم به کاربران خود اعلام می نماییم که نظرات آنان برای مجموعه مهم می باشد.

 

تاثیر سئو بخش نظرات در سایت

در صورتی که برای هر یک از صفحات محصولات و مقالات خود بخش نظرات قرار دهید تا کاربران نظرات خود را آزادانه درج نمایند انجام این کار باعث به روز رسانی صفحه در زمان های مختلف می گردد که این به روز رسانی مطلب کمک به رنک صفحه می نماید و همچنین می توانید در بخش نظرات سوالات کاربران خود را پاسخ داده و بر تاثیر مثبت و کیفیت مقاله و مطلب خود بیافزایید. همچنین در صورتی که کاربری قصد درج نظر داشته باشد مدت زمان بیشتری را در صفحه خواهد گذراند و پس از درج نظر ممکن است برای گرفتن پاسخ به صفحه مورد نظر دوباره مراجعه نماید. بخش نظرات به ایجاد مکانی برای بحث پیرامون موضوع مطرح شده منجر خواهد شد و همین مورد باعث پویایی بیشتر صفحه خواهد گردید و کاربران از آن صفحه به عنوان یک صفحه مرجع در مورد موضوع مطرح شده استفاده می نمایند. حتی ممکن است سایر کاربران با نظرات خود به تکمیل تر شدن بحث کمک نمایند و مواردی را که در بدنه اصلی مقاله خود در نظر نگرفته ایم در بخش نظرات کاربران به آن اشاره نمایند.

همچنین می توانیم از اسنیپت نظرات گوگل استفاده نماییم که باعث بالا رفتن رنک وب سایت خواهد گردید. به عنوان نمونه در گوگل جستجو نمایید "طراحی سایت رایگان" و مقاله دارکوب را در نتایج جستجو که دارای ستاره در بخش زیرین آن می باشد مشاهده نمایید. این ستاره ها در حقیقت برای بخش رتبه بندی مقالات وب سایت می باشد که گوگل آن را نمایش می دهد و باعث بالا رفتن رنک صفحات وب سایت می گردد. به روز رسانی صفحات باعث بالا رفتن فرکانس کراول گوگل از هر صفحه می گردد و این مورد نیز رنک صفحه را بالا می آورد.

نحوه درست بخش نظرات وب سایت

ایجاد بخش نظرات در وب سایت کار بسیار درستی می باشد اما در صورتی که نحوه درست کار را ندانید این کار ممکن است حتی به ضرر وب سایت شما باشد. برای آنکه بخش نظرات را با بهترین روش در سایت خود به کار گیرید موارد زیر را مطالعه نمایید:

 • برای آنکه کاربران ترغیب به ثبت نظر شوند آدرس وب سایت نیز در فرم نظر قرار دهید البته آدرس را به صورت nofollow در وب سایت نمایش دهید
 • حتما به نظراتی که نیاز است پاسخ دهید تا پویا بودن وب سایت توسط کاربران حس گردد
 • فرم نظرات را حتما امن سازی نمایید و نظرات را حتما پس از تایید در سایت قرار دهید
 • نظرات منفی را نیز در سایت قبول نمایید و حتما به آنها پاسخ دهید
 • برای نظرات لینک منحصر به فرد در نظر بگیرید تا تعداد صفحات وب سایت شما در مورد موضوع مورد نظر بالا رود

نحوه فعال سازی اسنیپت نظرات

فعال سازی اسنیپت رای گوگل

برای آنکه به مانند شکل بالا سایت شما در نتایج جستجوی گوگل با ستاره های رتبه نمایش داده شود می بایست کدهایی را در وب سایت خود قرار دهید و بخش رای دهی را می بایست به مانند تصویر زیر در سایت خود فعال نمایید.

کد نمایش نتایج رتبه بندی می بایست چیزی شبیه به کد زیر باشد:

<div class="itemRatingBlock">
<span>رتبه این آیتم</span>
<div class="itemRatingForm">
<ul class="itemRatingList">
<li class="itemCurrentRating" id="itemCurrentRating768" style="width:60%;"></li>
<li><a href="#" rel="768" title="1ستاره از 5 ستاره" class="one-star">1</a></li>
<li><a href="#" rel="768" title="2ستاره از 5 ستاره" class="two-stars">2</a></li>
<li><a href="#" rel="768" title="3ستاره از 5 ستاره" class="three-stars">3</a></li>
<li><a href="#" rel="768" title="4ستاره از 5 ستاره" class="four-stars">4</a></li>
<li><a href="#" rel="768" title="5ستاره از 5 ستاره" class="five-stars">5</a></li>
</ul>
<div itemprop="aggregateRating" itemscope="" itemtype="http://schema.org/AggregateRating" id="itemRatingLog768" class="itemRatingLog">رتبه <span itemprop="ratingValue" class="ahmadbalavisnippet">3</span> در <span itemprop="ratingCount" class="ahmadbalavisnippet">2</span> رای از <span itemprop="worstRating" class="ahmadbalavisnippet">1</span> تا <span itemprop="bestRating" class="ahmadbalavisnippet">5</span></div>
<div class="clr"></div>
</div>
<div class="clr"></div>
</div> 

پس از ست نمودن این اسنیپت در صفحات وب سایت خود می بایست صفحات وب سایت را در چک کننده اسنیپت گوگل تست نموده تا در صورت وجود خطا آن را برطرف نمایید.

آدرس چک کننده اسنیپت های گوگل: http://www.google.com/webmasters/tools/richsnippets

آدرس:

سیستم نظرات آنلاین کاربران وب سایت


سه شنبه 93 بهمن 14 , ساعت 11:27 صبح

جهت بررسی نسخه IE و یا هر نوع مرورگر دیگر می توانید از کد php زیر استفاده نمایید. این برنامه جهت بررسی مرورگر اکسپلورر نسخه 6 نوشته شده. برای سایر نسخه ها می توانید 6 را با سایر اعداد تعویض نمایید.

$using_ie6 = (strpos($_SERVER["HTTP_USER_AGENT"], "MSIE 6.") !== FALSE);


همچنین می توانید به جای MSIE که مربوط به اکسپلورر است از تگ مربوط به سایر مرورگرها استفاده نمایید. 
Firefox
Chrome
Safari
Opera
Netscape

لینک:

تشخیص نسخه IE 


شنبه 93 بهمن 11 , ساعت 12:39 عصر

برخی موارد در PHP به آن نیاز پید می نمایید که تگ های خاصی از HTML را حذف نمایید که تابعی برای این کار در PHP وجود ندارد. تابع strip_tags نیز به این صورت عمل می نماید که تنها تگ های خاصی را که شما در پارامترهای آن تعریف می نمایید را اجازه نمایش به آن داده می شود. تابع PHP زیرا عکس strip_tags عمل می نماید و تگ هایی که شما مشخص می نمایید را از HTML حذف می نماید.

function strip_defined_tags($str, $tags, $stripContent = false) {
$content = "";
if (!is_array($tags)) {
$tags = (strpos($str, ">") !== false ? explode(">", str_replace("<", "", $tags)) : array($tags));
if(end($tags) == "") array_pop($tags);
}
foreach($tags as $tag) {
if ($stripContent) {
$content = "(.+|\s[^>]*>)|)";
$str = preg_replace("#|\s[^>]*>)".$content."#is", "", $str);
}
return $str;
}
آدرس:

   1   2      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ